Włosy doczepiane
Najprostszą metodą przedłużania i zagęszczania włosów jest doczepianie clip-in. Jest to metoda, która w ogóle nie niszczy naturalnych włosów i pozwala na uzyskania wymarzonego efektu w ciągu zaledwie kilku minut. W naszym sklepie dostępne są różne kolory i rodzaje włosów doczepianych, w tym również ombre, dzięki czemu każdy może znaleźć coś dla siebie.
Jak wygląda przedłużanie metodą Clip-in?
Clip-in to niż innego jak mocowanie tresek za pomocą specjalnych zatrzasków, które zakłada się bezpośrednio na włosy naturalne. Doczepiane włosy znajdują się na taśmach o różnej długości i szerokości. Aby uzyskać naturalny efekt, należy je umocować na odpowiednich miejscach na głowie. Zwykle taśmę z najdłuższymi włosami mocuje się z tyłu głowy, a te z krótszymi po bokach.
Taśma clip-in będzie niewidoczna, pod warunkiem przymocowanie jej jak najbliżej naturalnych włosów. Ten sposób przedłużania jest doskonały dla kobiet, którym nie chce się czekać aż włosy same urosną, a także dla tych, które mają cienkie, rzadkie włosy. Dzięki włosom doczepianym można w kilka chwil zyskać burzę włosów jak z reklamy.
Zalety włosów doczepianych
Niewątpliwą zaletą doczepianych włosów jest to, że można je na głowę zakładać wielokrotnie, ponieważ są bardzo trwałe i nie niszczą się przy normalnym użytkowaniu. Co więcej można je farbować, rozjaśniać, przyciemniać, spinać w koki, kitki czy warkocze, czyli traktować niemalże jak swoje własne włosy. Metoda clip-in jest całkowicie bezinwazyjna zarówno dla naturalnych włosów, jak i dla skóry głowy – nie wymaga rozgrzewania włosów czy stosowania niszczących klejów.
Kolejną zaletą włosów doczepianych metodą clip-in jest to, że znakomicie wyglądają one nie tylko, gdy są spięte, ale także doczepione. Co więcej, długość oraz odcień takich włosów można zmieniać dosłownie z dnia na dzień, bez potrzeby odwiedzania fryzjera. Doczepianie można wykonać samodzielnie w domu – po dojściu do wprawy na doczepianie i stylizację wystarczy zaledwie kilka minut. Warto jednak pamiętać o tym, aby takie włosy zdejmować do spania lub spleść przed spaniem w lekki warkocz. Należy je także często czesać i szczotkować, a tym delikatnie myć.
Ombre
Ombre to sposób koloryzacji, który podbił serca kobiet na całym świecie. Pozwala optycznie odmłodzić twarz i rozświetlić spojrzenie, a do tego skuteczne maskuje odrosty. Jest to z pewnością znakomita propozycja dla tych kobiet, które nie lubią drastycznych zmian, ale chcą zmienić coś w swoim wyglądzie. Co ważne, jest to metoda koloryzacji włosów, która pasuje do każdego typu urody, dlatego na pewno warto się na nią zdecydować. Wielki boom na włosy ombre zacząć się kilka lat temu. Koloryzacja tego typu polega na płynnym przejściu z koloru ciemnego, tuż przy nasadzie włosów, a do znacznie jaśniejszych końców. W przypadku ombre nie trzeba martwić się koniecznością systematycznego odnawiania koloru włosów. Jest to świetne rozwiązanie, gdy trzeba zamaskować odrosty lub chce się wrócić do koloru naturalnego, ale nie ma czasu na częsty odwiedzanie fryzjera.
Wykonanie ombre najlepiej zlecić naprawdę dobremu fryzjerowi. Ważne jest w tym przypadku stworzenie delikatnego przejścia kolorów – amatorskie ombre można łatwo odróżnić od profesjonalnego. Zadaniem fryzjera jest nie tylko dobranie odpowiedniego koloru oraz jego odcieni, ale także udzielenie klientce porad w zakresie dbania o włosy po koloryzacji. Nie warto próbować tego typu farbowania w domu, ponieważ to niezwykle skomplikowany proces. Jednym z etapów jest nałożenie rozjaśniacza, a następnie trzeba zwykle nałożyć nawet 5 odcieni farby. Zaleca się, aby początkowo rozjaśnić włosy o nie więcej niż 3 tony. Dzięki temu uzyska się widoczny i wyrazisty efekt, który nadal będzie wyglądać naturalnie.
Ombre, jak każde farbowanie, niszy włosy, ponieważ pozbawia je warstwy ochronnej. Ważne jest więc stosowanie odpowiednich kosmetyków, które wzmacniają i uelastyczniają włosy, a także przyspieszają ich wzrost i powstrzymują łamliwość. Koniecznie trzeba też pamiętać o systematycznym podcinaniu końcówek, aby włosy dobrze się układały. Zamiast farbowania można zdecydować się na doczepiane włosy ombre, dzięki którym można uzyskać taki sam efekt, ale bez niszczenia włosów naturalnych.
Włosy naturalne
Naturalne włosy nie zawsze są takie, jakie by się chciało. Niewiele kobiet może pochwalić się bujną, błyszczącą burzą włosów jak z reklamy. Na szczęście obecnie możliwości w tym zakresie są bardzo duże. Jednym z najprostszych i najskuteczniejszych sposobów na uzyskanie pięknych, gęstych włosów, jest doczepienie specjalnych tresek. W sprzedaży są zarówno włosy naturalne, jak i syntetyczne, które można samodzielnie doczepiać za pomocą różnych metod – najprostsza i najmniej inwazyjna to metoda clip-in. Włosy doczepia się do swoich własnych za pomocą specjalnych klipsów, które nie niszczą ich i nie łamią. Treski wykonane z naturalnych włosów doskonale wyglądają i są nie do zauważenia, oczywiście pod warunkiem umiejętnego zamocowania.
Doczepiane włosy naturalne można traktować tak jak swoje własne włosy. Oznacza to, że można je czesać, suszyć, myć, farbować, rozjaśniać, przyciemniać, a nawet kręcić. Dzięki nim można nawet codziennie zmieniać fryzurę i to bez obaw, że włosy będą się niszczyć, ponieważ nowoczesne treski są niezwykle trwałe, nie mechacą się i nie łamią. Włosy naturalne są zdecydowanie lepsze od syntetycznych, ponieważ są bardziej wytrzymałe, a ich ocień łatwiej dobrać do swoich własnych. Tego rodzaju treski różnią się od siebie przede wszystkim ze względu na pochodzenie.
Włosy naturalne to najlepszy wybór, jeśli komuś zależy na atrakcyjnym wyglądzie oraz wysokiej trwałości. Co ważne, takie włosy można dowolnie stylizować i są one zdecydowanie solidniejsze niż te, które są zrobione z włosów syntetycznych. Ich dużą zaletą jest także to, że nie plączą się, nie puszą i wyglądają zdecydowanie atrakcyjniej od syntetycznych zamienników. Szczególnie polecanym rozwiązaniem są naturalne włosy mocowane metodą clip-in. Można je zakładać i zdejmować samodzielnie, co pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze na wizytę u fryzjera. Dopinki z naturalnych włosów to doskonałe rozwiązanie w przypadku, gdy własne włosy są cienkie lub trzeba ukryć odrosty. Takie treski są wygodne w użytkowaniu i pozwalają w szybki sposób zmienić fryzurę bez niszczenia swoich naturalnych włosów.
Modelowanie
Plączące się loki, niesforne pasma, puszące się włosy czy opadające tapirowania to problemy, które często sprawiają, że kobiety mają ochotę obciąć się na języka. Codzienne korzystanie z usług fryzjerskich to duże obciążenie finansowe, a wciąż panujący na głowie chaos potrafi skutecznie zepsuć humor. Nie warto jednak rezygnować z ulubionej fryzury, ponieważ utrzymanie modnego uczesania wymaga wprawdzie trochę pracy, ale dzięki odpowiedniemu modelowaniu można przez długi czas cieszyć się pięknymi włosami. Podstawa to oczywiście odpowiednie kosmetyki do stylizacji, ponieważ rzadko zdarzają się włosy naturalne, które są podatne na układanie. Poza tym nawet najpiękniej ułożona fryzura może się zepsuć wskutek wiatru lub wilgoci.
Obecnie w sprzedaży jest mnóstwo produktów przeznaczonych do modelowania włosów, w tym również takich, które pozwalają utrwalić nawet najbardziej wymyślne fryzury. Podstawa to oczywiście mgiełka do włosów, pianka, żel, pasta do układania włosów oraz lakier. Każdy z wymienionych kosmetyków ma nieco inne właściwości i wykorzystywany jest na innym etapie modelowania włosów. Większość z tych produktów sprawia, że włosy będą przez długi czas wyglądać idealnie i to nawet wtedy, gdy warunki atmosferyczne nie będą zbyt sprzyjające. Oczywiście przy zakupie należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji włosów – inne produkty stosowane są do włosów cienkich, przetłuszczających się czy zniszczonych.
W przypadku, gdy włosy są często modelowane, należy pamiętać o stosowaniu maseczek oraz wykonywaniu masażu głowy, który pobudza krążenie. Modelowanie włosów należy rozpocząć od razu po umyciu głowy. Po delikatnym osuszeniu włosów ręcznikiem należy nanieść na nie trochę mgiełki i rozczesać rzadkim grzebieniem. Następnie nakłada się piankę i nadaje fryzurze kształt za pomocą szczotki do modelowania oraz suszarki – włosy najlepiej suszyć letnim powietrzem. Aby fryzura nabrała puszystości, należy przez chwilę suszyć włosy schylając głowę w dół. Otrzymany efekt utrwala się za pomocą żelu lub pasty, następnie niewielkiej ilości lakieru.
Włosy zniszczone
Regeneracja zniszczonych włosów wymaga czasu, zaangażowania oraz pieniędzy. Na szczęście istnieją domowe sposoby, dzięki którym można skutecznie poprawić ich kondycję i to bez niepotrzebnych nerwów. Przede wszystkim jednak trzeba sprawdzić, czy włosy faktycznie są zniszczone, ponieważ wiele osób myli włosy suche ze zniszczonymi. Włosy zniszczone są matowe i najczęściej suche, a o tego mają rozdwojone końcówki. Łatwo się łamią i bardzo trudno odpowiednio je ułożyć. Włosy zniszczone zawsze są przesuszone, ponieważ ich powierzchnia jest porowata i połamana, przez co nie przepuszcza składników odżywczych i wody na całej długości. Aby sprawdzić, czy włosy są zniszczone, należy związać je w supeł – jeśli włosy są zdrowe i elastyczne, to supeł „puści”, natomiast przy zniszczonych pozostanie na miejscu.
O osłabieniu włosów świadczy również ich wypadanie w dużej ilości. Do niszczenia włosów przyczynia się przede wszystkim pielęgnacja, która jest niedopasowana do ich rodzaju. Ponadto wpływ na kondycję włosów ma także brak nawilżenia, dieta uboga w tłuszcze oraz zbyt częste związywanie. Koniecznie trzeba też pamiętać, że włosy niszczą się wskutek nieumiejętnego rozjaśniania i farbowania, niewłaściwej stylizacji oraz nadużywania lokówki, prostownic oraz suszarki. Negatywny wpływ na włosy ma również słońce, wiatr oraz mróz.
Największym problemem w przypadku zniszczonych włosów są rozdwojone końcówki, dlatego warto pamiętać, aby po każdym myciu głowy płukać je za pomocą zimnej wody. Co ważne, włosy należy rozczesywać jeszcze zanim spłucze się z nich odżywkę, gdyż dzięki temu zamykają się łuski włosów. Zamiast szybkich odżywek bez spłukiwania, lepiej jest stosować masek silnie nawilżających i trzymać je trochę dłużej, niż jest to zalecane. Dzięki temu składniki będą miały dość czasu, aby wniknąć we włosy o nierównej strukturze. Jednym z najpopularniejszych domowych sposób na zniszczone włosy jest maseczka proteinowa. Wykonuje się ją z jednego żółtka zmieszanego z kilkoma kroplami oliwy i sokiem z połowy cytryny.
Jak dbać o włosy?
Na wygląd oraz zdrowie włosów ma przede wszystkim dieta, stan zdrowia oraz odpowiednia pielęgnacja. Na stan włosów wpływają również hormony oraz warunki atmosferyczne. Lśniące, mocne, gęste i wypielęgnowane włosy to ozdoba oraz duma każdego kobiety, dlatego jeśli wyglądają one kiepsko, to samopoczucie także nie jest najlepsze. Niestety nawet zdrowe włosy mogą na pewnym etapie życia ulec osłabieniu, zacząć się przesuszać lub przetłuszczać, a nawet wypadać. Z tego właśnie względu warto od czasu do czasu dokładnie im się przyjrzeć, aby ocenić czy nie trzeba im jakiejś dodatkowej pielęgnacji lub zmiany kosmetyków. Zawsze jednak trzeba pamiętać o uniwersalnych zasadach pielęgnacji i stosować je na co dzień.
Podstawą jest oczywiście odpowiednie mycie włosów. Niektóre kobiety muszą to robić codziennie, inne co kilka dni. W każdym przypadku postępowanie to jest właściwe, ponieważ włosy trzeba myć wtedy, gdy jest to konieczne, np. gdy skóra głowy jest przetłuszczona lub wyglądają nieświeżo. Do mycia należy stosować szampony dobrane do skóry głowy, ponieważ to właśnie zadaniem szamponu jest oczyszczenie skóry, zmycie resztek środków do stylizacje, czy pozbycie się konkretnego problemu, np. łupieżu. Bardzo duże znaczenie ma technika mycia włosów. Otóż szamponem trzeba myć tylko skórę głowy, wmasowując w nią szampon. Całych włosów nie trzeba myć szamponem – do tego wystarczy piana, jaka tworzy się w czasie mycia. Pianę należy zebrać rękoma i przesunąć po całej długości włosów. Najlepiej umyć głowę dwukrotnie, a do płukania stosować umiarkowanie ciepłą wodę.
Odżywkę trzeba zawsze dopasować do stanu oraz rodzaju włosów. Zadaniem odżywki jest domknięcie łusek rozchylonych podczas mycia, a także nawilżenie i regeneracja. Należy ją stosować podczas każdego mycia i nakładać na 2/3 długości. Po kilku minutach odżywkę trzeba bardzo dokładnie spłukać, ponieważ pozostałości mogą podrażniać skórę głowy oraz obciążać włosy. Warto pamiętać, że stylizacja na gorąco bardzo niszczy włosy, podobnie jak chemiczna koloryzacja, dlatego zabiegi te najlepiej wykonywać rzadko.
Włosy farbowane
Dzięki odpowiedniej pielęgnacji farbowanych włosów można znacznie dłużej zachować lśniący, intensywny kolor. Farbowanie powoduje osłabienie włosów, dlatego na pewno przydadzą się specjalne kosmetyki, które zapewnią im wzmocnienie i zdrowy wygląd. Efektem farbowania jest nie tylko osłabienie cebulek, ale również całej struktury włosa. Takie włosy trudno ułożyć i wymodelować, ale można temu zapobiec, stosując specjalne kosmetyki, przy czym najlepiej zdecydować się na jedną linię kosmetyczną, ponieważ poszczególne produkty będą się wzajemnie uzupełniać. Na pewno niezbędny jest szampon do włosów farbowanych, który sprawia, że kolor nie znika zbyt szybko. Nie należy myć włosów częściej niż raz dziennie, a najlepiej robić to co drugi dzień. W trakcie spłukiwania szamponu nie należy odkręcać zbyt mocnego strumienia wody.
Kolejnym niezbędnym kosmetykiem jest odżywka do włosów farbowanych, ponieważ po farbowaniu włosy są wysuszone od nasady aż do samych końcówek. Szczególnie trzeba zadbać o właściwe nawilżenie, a do tego doskonale nadają się odpowiednie odżywki. Takie preparat należy nałożyć na całej długości włosów i spłukać dokładnie po kilku minutach. Latem, gdy na włosy działają promienie UV, należy stosować odżywki z filtrem. Dodatkowo warto raz w tygodniu nakładać na włosy maseczkę regeneracyjną. Jej działanie jest bardziej intensywne niż odżywki, a składniki odżywcze wnikają w strukturę włosów oraz masują uszkodzenia. Najczęściej w maskach do włosów farbowanych znajduje się gliceryna, panthenol, witamina E oraz tzw. hydrolizaty protein.
W przypadku włosów farbowanych warto stosować kosmetyki termoochronne – jest to zalecane zwłaszcza przed użyciem suszarki, lokówki czy prostownicy. Takim kosmetykiem należy spryskać włosy, a następnie rozprowadzić go za pomocą grzebienia. Dzięki temu włosy nie tylko będą miały zapewnioną ochronę, ale również odpowiednio się ułożą. W przypadku, gdy wymienione zabiegi nie wystarczą, warto skorzystać ze specjalnej regeneracyjnej kuracji na włosy, którą można przeprowadzić w salonie fryzjerskim.
Loki na włosach
Istnieją różne rodzaje skręcenia włosów – można zrobić np. delikatne fale, sprężynki lub grube loki. W zależności od metody wykonania loki na włosach mogą być trwałe lub nietrwałe, np. tylko na jeden dzień lub na kilka godzin. Nietrwałe loki najłatwiej można zrobić za pomocą lokówki. Najpierw należy umyte włosy dokładnie wysuszyć, a następnie nagrzać lokówkę do wymaganej temperatury.
Przed modelowaniem warto zastosować na włosach preparat chroniących przed negatywnym działaniem wysokich temperatur i dodający połysku. Następnie włosy trzeba podzielić na pasma i każde z nich dokładnie nakręcić na lokówkę. Zwykle wystarczy kilkadziesiąt sekund, aby otrzymać odpowiednie loki. Włosy należy rozwijać z lokówki ku dołowi, a następnie obficie spryskać lakierem, aby przedłużyć trwałość fryzury.
Loki na włosach można też uzyskać za pomocą wałków. Wałki o mniejszej średnicy dają gęste, sprężyste loczki, natomiast te o dużej średnicy zapewniają grube loki. Przed nawinięciem wałków we włosy trzeba wmasować piankę do układania. Trwałym sposobem na loki jest tzw. trwała, czyli zabieg ondulacji wykonywany u fryzjera.